Info

Ciepielowice - wieś w województwie Opolskim, w gminie Dąbrowa. Miejscowość zajmuje powierzchnię ok. 430 ha. Graniczy bezpośrednio z Dąbrową, w której znajduje się Urząd Gminy. Dobre skomunikowanie zapewnia stacja kolejowa, przystanek PKS przy drodze krajowej nr 46 oraz bliskość autostrady A4 (w odległości około 8 km). Ciepielowice dzieli od centrum Opola 15 kilometrów.

Sołtysem wsi jest Pani Helena Cisowska, w skład rady sołeckiej wchodzą Pan Franciszek Maciejewski (przewodniczący), Pani Jarosława Letka, Pani Bożena Letka, Pani Małgorzata Gierłach oraz Pan Grzegorz Dziedzic.

We wsi znajduje się niszczejący kompleks pałacowo-parkowy, spichrz, staw rybny. Miejscowość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, będących częścią Borów Niemodlińskich. Przez wieś przebiega także szlak rowerowy.

W 2014 roku, w czynie społecznym przy wsparciu finansowym Gminy, udało się utworzyć w okolicy przypałacowego parku tereny rekreacyjne z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i innych sportów oraz miejscem do grillowania.

Komentarze są wyłączone.